Kiedy zakup systemu Seal Maker do produkcji toczonych uszczelek ma sens?
Zasadniczo wtedy, gdy masz regularne zapotrzebowanie na uszczelki hydrauliczne i pneumatyczne. Nasza oferta jest skierowana głownie do istniejących zakładów branży uszczelek. Gdy uszczelki standardowe nie spełniają lub spełniają w niewystarczającym stopniu oczekiwania Twoich klientów (wydajność, różnorodność, dostępność), zakup systemu Seal Maker do produkcji toczonych uszczelek ma właśnie sens. Także zakłady naprawiające systemy hydrauliczne, działy utrzymania ruchu w dużych zakładach i przedsiębiorcy z doświadczeniem w branży korzystają z naszych systemów.
Jak duże nakłady inwestycyjne są potrzebne do zakupu systemu Seal Maker?
Po pierwsze zależy to od wyboru wielkości maszyny i podstawowego wyposażenia surowców. Jeżeli zdecydujesz się na SML500e w wersji podstawowej, to nakłady inwestycyjne w zależności od wersji i wyposażenia wyniosą około 100.000 euro plus koszty transportu i instalacji. Do tego dochodzi wyposażenie podstawowe surowców, którego zakres sam ustalasz. Zgodnie z naszym doświadczeniem koszty wyposażenia podstawowego wynoszą średnio 20.000 – 30.000 euro. Konkretną ofertę otrzymasz z naszego działu dystrybucji.
Jaką obsługę oferuje Seal Maker „PO” zakupie systemu Seal Maker?
Zakup maszyny oznacza dla Seal Maker dopiero początek współpracy a tym samym początek obsługi klienta. Nie tylko nasza dystrybucja (dział wewnętrzny/zewnętrzny), lecz także dział techniczny są do stałej dyspozycji naszych klientów. Dodatkowo nasi technicy serwisu oferują wsparcie w razie pytań o maszynę przez telefon, e-mail, komunikatory oraz na miejscu u klienta.
Jakie są zalety maszyn Seal Maker?
Maszyny SML firmy Seal Maker odznaczają się przede wszystkim jakością wykonania (made in Austria) i związaną z tym niezawodnością. Seria SML dostępna od 2009r. została skonstruowana przez nasz dział projektowy specjalnie do produkcji uszczelek i odznacza się najlepszym stosunkiem ceny do usługi na rynku. Nowoczesny design pozbawiony niepotrzebnego „balastu” (jak np. hydraulika, koniki, ponadwymiarowe części maszyn) umożliwia efektywną (niewielkie zużycie energii) eksploatację zorientowaną na output. Dodatkowo pracujemy na bieżąco nad rozszerzeniami (opcjami), które można instalować w istniejących już maszynach, a tym samym dać użytkownikowi możliwość, aby w późniejszym czasie mógł dalej modernizować już zainstalowaną maszynę (np, narzędzia, automatyzacja uchwytu zaciskowego).
Dzięki zakupowi maszyny SML Sela Maker znajdziesz się w najlepszym towarzystwie. Jesteśmy dumni, że oprócz znakomitych regionalnych przedsiębiorstw także globalni gracze działający w skali międzynarodowej w branży uszczelek zaliczają się do naszych klientów.
Co to jest „Full-System-Package” FSP?
„Full-System-Package” FSP został zaprojektowany przez Seal Maker w 2009r. i od tego czasu jest najbardziej ulubionym wariantem nabywców maszyn. Z ofertą FSP zwracamy się głównie do przedsiębiorstw, które także po zakupie maszyny chcą prowadzić ścisłą i długotrwałą współpracę z Seal Maker. Klient FSP korzysta z zalet ceny maszyny zredukowanej do 25%. Bliższych informacji udziela nasz dział dystrybucji.
Czy oprogramowanie systemowe SML jest aktualizowane regularnie?
Tak. Seal Maker zatrudnia wielu pracowników, którzy koncentrują się wyłącznie na aktualizacji oprogramowania systemowego SML. Główny nacisk kładzie się na stałe poszerzanie bazy danych profili, optymalizację cykli skrawania a tym samym redukcję czasu produkcji (czas toczenia) uszczelki. Pracujemy również nad samymi strukturami programu. Te ulepszenia i funkcje dodatkowe są regularnie do dyspozycji naszych klientów w formie aktualizacji.
Czy aktualizacje oprogramowania SML są bezpłatne?
Tak. Zasadniczo każdy klient SML ma prawo do bezpłatnej aktualizacji oprogramowania systemowego SML. Dla klientów FSP uregulowano to w umowie FSP. Klientom bez FSP gwarantujemy bezpłatną aktualizację przez przynajmniej 5 lat. W praktyce również po 5 latach udostępniamy bezpłatną aktualizację.
Czy muszę regularnie konserwować moją maszynę SML?
Tak. Maszyny, a więc również tokarki CNC, trzeba konserwować regularnie, aby zapewnić bezpieczeństwo działania i dokładność przez najdłuższy możliwy czas. Staranny wybór i sprawdzony design poszczególnych komponentów maszyn SML ograniczają te koszty do minimum. Szczegółowe plany konserwacji stanowią cześć dostawy. Dodatkowo klienci Seal Maker mogą zlecać konserwację swoich maszyn naszym wyszkolonym technikom na zamówienie lub na podstawie umowy serwisowej. Klienci FSP otrzymują bezpłatny coroczny serwis swoich maszyn wykonywany przez nasz personel.
Czy mogę rozbudować moją maszynę SML o dodatkowe opcje?
Wszystkie maszyny SML nowej generacji (serii e) można w każdej chwili zmodernizować o szeroką paletę opcji. Zaletą jest to, że inwestycja przy decyzji o zakupie będzie dzięki temu niższa, a określone opcje (np. zwiększenie mocy produkcyjnej) będzie można dokupić w późniejszym czasie.
Jakie zalety mają półprodukty Seal Maker?
Półprodukty Seal Maker charakteryzują się szczególnie wysoką jakość materiałów podstawowych oraz wysoką dostępnością. Wszystkie półprodukty elastomerowe i poliuretanowe (poza wariantami D57) dostarczane są z pierścieniem zaciskowym lub dodatkową osłoną. Pozwala to zagwarantować oszczędne obchodzenie się z wysokiej jakości materiałem uszczelniającym i większą stabilność formy, a tym samym dokładniejszy (lepszy) produkt końcowy w trakcie procesu produkcji uszczelki.
Jakie procesy produkcyjne Seal Maker stosuje przy produkcji półproduktów?
W przypadku procesów produkcyjnych stosowanych przez Seal Maker do produkcji półproduktów chodzi o procesy z zakresu odlewania, odlewania ciśnieniowego i wulkanizacji w autoklawie, zmodyfikowane w zależności od grupy materiałowej. Gwarantuje to wysoką elastyczność nie tylko w zakresie realizacji życzeń klientów, lecz także w zakresie wysokich oczekiwań jakościowych naszych klientów co do półproduktów i produkowanych z nich uszczelek.
Specjalny know-how Seal Maker polega na produkcji wysokiej jakości materiałów uszczelniających w formie półproduktów o wadze wielu kilogramów.
Czy uszczelki wtryskiwane (wytłaczane) są wyższej jakości niż uszczelki toczone?
Nie. Dzięki stałemu ulepszaniu materiałów i procesów produkcji toczone już od lat mają podobną jakość jak uszczelki produkowane tradycyjną metodą. Proces obróbki skrawaniem pozwala zachować częściowo węższe tolerancje dla produktu końcowego niż w przypadku procesów tradycyjnych. Różnica w uszczelkach polega przede wszystkim na użyciu materiału i projekcie profilu. Właściwa produkcja skrawaniem nie stanowi wady jakościowej.
Gdzie mogę kupić uszczelki Seal Maker?
Za wyjątkiem rynku austriackiego Seal Maker nie dostarcza uszczelek konsumentom.
Głównym celem Seal Maker’s jest dostawa do producentów uszczelek. Klienci nabywający maszyny i półprodukty Seal Maker mogą kupować uszczelki w formie „Back-Up-Service“ Dzieje się tak przeważnie wtedy, gdy zdolność produkcyjna, kompleksowość lub wymiary produktu przekraczają możliwości klienta.
W niektórych branżach uszczelki Seal Maker są dostępne również przez specjalistycznych dealerów.
Bliższych informacji udziela nasz dział dystrybucji.
Czy Seal Maker oferuje również szkolenia?
Tak. Szkolenia z obsługi maszyny są podstawowym elementem zakupu maszyny. Trwają one przeważnie 1 tydzień i odbywają się w naszym zakładzie w Pöttelsdorf (Austria). Dla naszych klientów z obszaru azjatyckiego / pacyficznego szkolenia przeprowadzane są w Singapurze. Specjalne szkolenia z produkcji i programowania uszczelek i części specjalnych przeprowadzamy na specjalne życzenie. Naszym dotychczasowym klientom możemy zaoferować szkolenia w Austrii i w Singapurze jako bezpłatny serwis.
Szkolenia na miejscu u klienta są z reguły płatne.
W szczególnych przypadkach oferujemy również szkolenia z uszczelnień. Ale ponieważ współpracujemy wyłącznie z wyspecjalizowanymi firmami, jest to rzadko praktykowane.
Z jakimi czasami dostaw należy się liczyć?
Uszczelki i półprodukty dostarczamy do naszych klientów z reguły szybko, w ciągu paru dni. Tylko w wyjątkowych sytuacjach czas dostawy zamówień małych lub średnich może potrwać trochę dłużej (1-2 tygodnie). Dla naszych klientów mamy odpowiedni magazyn półproduktów i w razie nagłej potrzeby możemy dostarczyć części z magazynu nawet w dniu zamówienia.
Terminy dostaw maszyn wynoszą zwykle 6-12 tygodni w zależności od zamówienia i dyspozycji.
Jakie certyfikaty Seal Maker może wystawić na dostarczane produkty?
Maszyny dostarczamy zawsze z certyfikatem CE. Także specjalny protokół odbioru-kontroli potwierdzający dokładność maszyny, stanowi element dokumentacji maszyny.
Na półprodukty z konkretnych materiałów udostępniamy różne certyfikaty zgodnie z FDA, KTW, RGD, karty właściwości materiałów, oraz karty charakterystyk substancji.
Certyfikaty na uszczelki, jak np EN 10204-2.1, EN 10204-2.2, EN 10204-3.1 dostępne są na zamówienie.
Prosimy poinformować naszego pracownika dystrybucji już w momencie składania zapytania o potrzebie posiadania specjalnego certyfikatu produktu, ponieważ wystawienie po wysyłce w przypadku niektórych certyfikatów nie jest możliwe.
Bliższych informacji udziela nasz dział dystrybucji.